Jäta - vahele navigatsioon

Viimased 5 aastat on Eestis hoolega jälgitud, kuidas vanemad oma lapsi nimetavad. Ja pidevalt tänitatud, et oi oi kui jubedad nimed. Ja et õiged eesti nimed on Martin ja Triinu…….daaaaaaa. Mis vahet seal on, kuidas keegi oma lapsi kutsub? Vanemad panevad ju lastele nimed kõige paremaid mõtteid mõeldes. Muidugi püütakse erilisi nimesid välja mõelda, et nende lapsed Triinude ja Martinite hulgast eristuksid.

Kõige jaburam asi, millele nende uuenduslike nimede kallal tänitamise artiklis viidati, oli see nagu oleks Tõnn mingi eriskummaline nimi. Halllloooo! Kus riigis? Portugalis võib-olla jah, aga meil peaks nagu suht tavaline olema.

Oluline on, et nimi midagi tähendab, kasvõi sellele inimesele endale, kes oma last elu aeg selle nimega kutsub. Põhimõtteliselt võiks ju nimeks panna mistahes hea kõlaga sõna. Minu pärast kasvõi Sahtel.

Kusjuures olen tähele pannud, et nendel inimestel, kelle on mingi eriti tavaline nimi nt. Mati või Pille, on elu jooksul omandanud eriti huvitava hüüdnime, mille abil nad siis teistest samanimelistest eristuvad. Samas on eriliste nimedega inimesed täiesti ilma hüüdnimedeta.

Advertisements

One Comment

  1. just!
    jaile


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: