Skip navigation

Viimased 5 aastat on Eestis hoolega jälgitud, kuidas vanemad oma lapsi nimetavad. Ja pidevalt tänitatud, et oi oi kui jubedad nimed. Ja et õiged eesti nimed on Martin ja Triinu…….daaaaaaa. Mis vahet seal on, kuidas keegi oma lapsi kutsub? Vanemad panevad ju lastele nimed kõige paremaid mõtteid mõeldes. Muidugi püütakse erilisi nimesid välja mõelda, et nende lapsed Triinude ja Martinite hulgast eristuksid.

Kõige jaburam asi, millele nende uuenduslike nimede kallal tänitamise artiklis viidati, oli see nagu oleks Tõnn mingi eriskummaline nimi. Halllloooo! Kus riigis? Portugalis võib-olla jah, aga meil peaks nagu suht tavaline olema.

Oluline on, et nimi midagi tähendab, kasvõi sellele inimesele endale, kes oma last elu aeg selle nimega kutsub. Põhimõtteliselt võiks ju nimeks panna mistahes hea kõlaga sõna. Minu pärast kasvõi Sahtel.

Kusjuures olen tähele pannud, et nendel inimestel, kelle on mingi eriti tavaline nimi nt. Mati või Pille, on elu jooksul omandanud eriti huvitava hüüdnime, mille abil nad siis teistest samanimelistest eristuvad. Samas on eriliste nimedega inimesed täiesti ilma hüüdnimedeta.

Advertisements

One Comment

  1. just!
    jaile


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: