Skip navigation

Vaatasin, kuidas keegi tädi ererohelise platikluuaga tänavalt lehti kokku pühkis. Vastikult kriipis kõrva selle kunstluuaga kraapimine. Luud nägi välja nagu oleks see pärit Harry Pottery filmi rekvisiitidetoast. Ei tea, kas selline luud on “päris” luuast miskit pidi parem ka – pühib paremini või peab kauem vastu? Loogiliselt võttes peaks see ju millegi poolest vitstest luuast parem olema, miks need muidu leiutatud on.
Plastikluud on umbes sama ebalahe nagu sünteetiline saunaviht. Muidugi on pärast saunaskäimist tüütu neid lehti ja okkaid kokku korjata, aga sama hästi võiks ennast ju sama hästi laval matšalka või märja käterätikuga piitsutada. Ehtsa asja vastu ikka ei saa. Sünteetilisel vihal pole seda väge, mis ehtsal kase- või kadakavihal, samuti ei anna ükski kunstlik aroom sellist lõhna nagu värske kaseviht.
Kui keegi üritab väita, et kunstlikud luuad ja vihad on kuidagi loodussäästlikumad – nende tegemiseks ei pea puid ja võsa räsima, siis koheseks vastuväiteks on kulunud plastluudade ja vihtade hävitamine. Plastikut teadupoolest põletada ei saa ega tohi, vanad pajuvitstest luuad ja vihad võib aga lahkesti ahju visata või soovi korral üheks suureks lõkkeks kokku kuhjata. Ei mingit probleemi.

Advertisements

One Comment

  1. :)


One Trackback/Pingback

  1. […] Varem sarnasel teemal siin. […]

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: